You are here

Sağlık Kuruluşları

Toplam 2.100 m2 alan üzerine kurulu Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi'nde bulunan Tridium otomasyon sisteminde sekiz adet klima santrali ve yedi adet egzost fani otomasyon kontrolü yani sıra ameliyathaneler, yoğun bakım odaları ve izalasyon odasında basınç kontrolü yapılmaktadır.

200 Yataklı yeni Sanatoryum binası ile 50 yataklı Otel projesinden oluşmaktadır. Toplamda yaklaşık 17.000m2 kapalı alana sahip proje, kaplıca kur merkezi hizmetleri verecek şekilde dizayn edilerek hizmete açılmıştır. Proje de 13 adet klima santrali ile bir adet kazan otomatik kontrol panelleri ile kontrol edilmektedir.

Pendik E-5 karayolu kenarında bulunan Bölge hastanesinde klima santralleri, ısı geri kazanım cihazları,ameliyathaneler,VAV'lar ve ısıtma sisteminin kontrolünü içeren sistem mevcuttur.
Ayrıca rehabilitasyon merkezinde bulunan paket tipi havuz klima santrallerinde bulunan Ontrol L-ION ile Mod-Bus protokolü üzerinden haberleşme sağlanmıştır.

2007 Haziran ayında hizmete giren 200 Yataklı Kilis Devlet Hastanesi'nde 5 adet Uluslar arası standartlarda ameliyathane, 15 yataklı genel yoğun bakım, 5 yataklı koroner yoğun bakım üniteleri ile doğum salonları bulunmaktadır. Hastane, kapsamlı elektrik ve mekanik donanımlarının yapısının yanında, kaliteli ve konforlu tefrişatı ile de Türkiye'nin modern sağlık tesislerinin arasında yerini almıştır.

Acıbadem Sağlık Grubu, dört büyük hastane, üç poliklinik ve geniş kapsamlı çalışmalara elverişli Acıbadem Merkez Laboratuvarı ile altı merkezde sağlık hizmeti veriyor. Bu tesislerin en yenisi olan Bursa Hastanesi'nde tüm ısıtma, soğutma, havalandırma sistemi, ameliyathane VAV kutuları, tüm fan-coil üniteleri de Tridium kontrolü altında.

İzmit‘de bulunan Uzmed Hastanesinde ameliyathaneler, doğumhaneler ve yoğun bakım ünitelerinde Tridium otomasyon sistemi kullanıldı. Tüm ısıtma, soğutma, havalandırma sistemi, ameliyathane VAV kutuları, ısıtma ve soğutma grubu pompaları, elektrikli ısıtıcılar, ameliyathane ve dogumhane kontrol panelleri, Shut Off damperler, ameliyathane hijyenini sağlayacak olan hepa filtreler dahil herşey Tridium kontrolünde.

Eskişehir'de bulunan Türkiye’nin en büyük tıp fakültesi ve en büyük hastanesinden biri olan Osmangazi Üniversitesi'nin Tıp Fakültesinde ameliyathaneler, doğumhaneler ve yoğun bakım ünitelerinde Tridium tercih edildi. Tüm ısıtma, soğutma, havalandırma sistemi, ameliyathane VAV kutuları, ısıtma ve soğutma grubu pompaları, elektrikli ısıtıcılar, ameliyathane ve dogumhane kontrol panelleri, Shut Off damperler, ameliyathane hijyenini sağlayacak olan hepa filtreler dahil herşey Tridium kontrolü altında.

Acıbadem Sağlık Grubu, üç büyük hastane, üç poliklinik ve geniş kapsamlı çalışmalara elverişli Acıbadem Merkez Laboratuvarı ile altı merkezde sağlık hizmeti veriyor. Bu tesislerin en yenisi olan Kozyatağı Onkolojik ve Nörolojik Bilimler Hastanesi'nde, dünyada ilk kez '3 Tesla Intraoperatif MR' cihazının yer alacağı sistem kurulacak. 20 milyon dolara malolan hastane, Türkiye'de ilk kez bir araştırma laboratuarını da bünyesinde barındırıyor.
Kozyatağı Hastanesi'nde tüm ısıtma, soğutma, havalandırma sistemi, ameliyathane VAV kutuları, tüm fan-coil üniteleri de Tridium kontrolü altında.

Antalya Serik'te kurulan Aspendos Hastanesi hem yerli hem de yabancı hastaları kabul etmekte ve onlara evlerinde olduklarini hissedecekleri bir hizmet sunmaktadir. Internet erisimine de acik olan otomasyon altyapisinda Gönka firmasinin Paket Tip Hijyenik Santrallari modbus haberlesmesiyle altyapiya entegre edilmistir, aydinlatma kontrolu ise lonworks haberleşme yetenegi olan SVEA role modulleriyle yapilmaktadir.

Kurum Temmuz 2006 da Yenibosnadaki yeni binasına tasındı. Binada Klima santralleri VAV kutuları ve FanCoil termostaları Tridium tarafından kontrol ediliyor.

5000m2 kapalı alana sahip hastane binasında özel oda sayısı 24. İki tam donanımlı ameliyathane ile bölgeye sağlık hizmeti sunulmakta. Tridium avantajları teknik ekibin bina dışında iken dahi ısıtma, soğutma ve havalandırma donanımını izleyip kontrol edebilmesini sağlıyor.

Turkistan'da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin ortaklaşa kurdukları Türk Dünyasının ilk ortak devlet üniversitesidir. Üniversitede Türkiye ve Kazakistan vatandaşları başta olmak üzere Türk Dünyasının her tarafından gelen gençler eğitim almaktadırlar.
Üniversiteye bağlı bulunan Hoca Ahmet Yesevi Hastanesi; Isıtma-Soğutma ve Havalandırma cihazlarının kontrolünü TRIDIUM sistemi ile yapmaktadır.
Bağlı bulunan cihazlar;
- Klima santralleri
- Egzost Fanları
- Ameliyathane sıcaklık kontrolleri
- Frekans invertörleri
- Pompalar
- Kazanlar

Daha önce Ankara Etlik semtinde ilk şubesini yaptığımız hastanenin daha buyuk bir şubesini bu sefer Sincan da yapıyoruz. Hastanede 24 adet klima santrali var. Santrallerde sıcaklık ve nem kontrolü yapılmakta. Ayrıca ameliyathaneye hitap eden klima santrallerin de frekans invertörleri ile basınç kontrolü de yapılmaktadır. Bunun yanı sıra 6 tane ameliyathane de ayrı ayrı sıcaklık ve basınç kontrolü elektrikli ısıtıcılar ve VAV'ler sayesinde yapılabilmektedir.

İstanbul Kadıköy de bulunan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında Tridium bina otomasyon sistemi ile 10 adet klima santrali ve egzoz aspiratörü, kazanlar, pompalar ve 22 adet VAV kontrolü içermektedir.

25 yataklı olarak hizmete giren. Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezinde bulunan Tridium otomasyon sisteminde dört adet klima santrali ve egzoz aspiratörü, üç adet ameliyathane ve dokuz adet VAV Ünitesi kontrol edilmektedir.

Taahhüdünü Demiray Mühendisliğin yaptığı Bakırköy Kadın Doğum Hastanesi yenilenen ameliyathaneler bölümünde ısıtma -Soğutma ve havanlandırma kontrolü Tridium sistemi tercih edildi.
Ameliyathanelerde Fanları frekans invertörlü ve nemlendiricili 6 adet klima santrali bulunmaktadır.

Pages

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer