Ürünler

 

R-ION Haberleşmeli Oda Kontrol Cihazı

genel

R-ION serisi programlı program oda kontrol cihazı, cihazlara uygulanabilirda fancoil gibi kontrol etmek için tasarlanmıştır.

Ray tipi çıkış ünitesi R/MIO ile giriş kutusu fancoil, VAV gibi her türlü oda kontrol uygulaması gerçekleştirilebilir.

Ek malzeme girişleri ile aydınlatma vb. ilave fonksiyonlar için kontrol ünite ve/veya kullanıcı görevi üstlenebilir.

ekran

3.5” renkli ekran. Projeye özel grafiksel görünümleri verilebilir.

Haberleşme

R-ION serisinde endüstri standardı Modbus RTU haberleşme desteklenmektedir. Bu sayede açık iletişim protokollerini destekleyen bir merkez yazılımı ile tüm cihazlarınızı bilgisayar ekranından izleyebilir, gerekli müdahaleleri uzaktan yapabilirsiniz.

Alternatif olarak kablosuz, standart WIFI IP haberleşmeli modeller mevcuttur.

Farklı modellerde mevcut ilave RS485 RTU, Belimo MP-Bus,ve DALI haberleşme girişleri ile çok geniş bir yelpazede çeşitli ürünlerle entegrasyon sağlanabilir.

Sistem yapısı

R-ION serisi oda kontrol sistemi ticari binalarda kullanılan fancoil veya VAV kutularını kontrol edecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem basit otomatik kontrol seviyesinin ötesine geçerek haberleşme hattı üzerinden birden çok birime bağlamayı hedeflemiştir. Bu sayede oda kontrol sistemi bina yönetim sistemine (BYS) entegre edilebilir hale gelmiştir.

Bina yönetimin sisteminde yaratılan üst düzey ve enerji ekonomisine yönelik senaryolar haberleşme sayesinde oda düzeyinde uygulanabilmektedir.

Sedona Framework yazılımı sayesinde ekran tasarımlarında müşteri isteklerine göre değişiklik yapmak mümkün olacaktır.